Meyraland | Ünlülerin evini soymak onlar için sadece bir hobi
15796
post-template-default,single,single-post,postid-15796,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Ünlülerin evini soymak onlar için sadece bir hobi

2009 yılında Vanity Fair’de yer alan ‘The suspects wore Louboutins’ makaleye göre Hollywood, ilginç bir hırsızlık olayıyla karşılaşmış. Bilindik suçlu profilinin dışında bu kez ‘kahramanlar’ üst düzey gelire sahip bir grup liseli genç. İnsan madem paran var ne diye gidip ünlülerin evlerini soyuyorsun demek istiyor ama illa ki bunun altında yatan sosyolojik, psikolojik durumlar vardır. Velhasıl yaşanmış olaya göre en bilindiğinden evi 4-5 kez soyulan Paris Hilton. Bu arada evlere girerken tek yaptıkları şey girişte yüzlerini saklamak oluyor bu gençlerin. Sevgili Paris Hilton kapısının anahtarını paspasın altında bıraktığından ötürü pek de zorlanmıyorlar. Üstelik her gittiklerinde aynı yerde bulacaklarından eminler. Gençler bir süre sonra arkadaşlarını da eve götürmeye başlıyor. Bu arada çaldıkları çanta, ayakkabı, saat gibi eşyaların değeri 3 milyona yakınmış.  Hizmetçileri, güvenlikçileri hiç mi yok demek istiyor insan ama zengin/züğürt meselesi hiç girmeyelim buralara. Zaten Paris Hilton soyulduğunu ilk başta anlamıyor bile daha sonraki soygunlarda ortaya çıkıyor. Gençler verdikleri ifadelerde anlaşılacak kadar çalmadıklarını da belirtmeden geçmiyor.

Merak edip filmi izlemek isteyenler için;  kesinlikle ruhsuz ve boş bir film. Kazandırdığı hiçbir şey yok. NŞA’da kaybettiğim zamana yanardım ama filmin boş olduğunu bilerek izledim. Dahası ‘ne kadar kötü olabilir ki’ dedim. Çok kötü çıktı. Magazinsel mevzuları sevenler ve makaleyi okuyacağıma oturur izlerim diyenler için filmin orijinali The Bling Ring, Türkçesi ‘Pırıltılı Hayatlar’ diye çevrilmiş.